Instagram’da Beğeni ve Yorum Sayısı Nasıl Artırılır?

Instagramda beğeni ve yorum sayısı artırmak için yapılacak ilk işlem güzel ve dikkat çekici bir instagram hesabına sahip olmakla başlar. Öncelikle kendinizi iyi yansıttığınızdan emin olun. Sanal bir dünyada istediğiniz gibi görünebilirsiniz fakat önemli olan kendiniz olmanız. Ne kadar iyi yansıtabilirseniz daha samimi ve takip edenlere hoş gelir. Paylaşımlarda içten ve samimi olmaya özen gösterin. Sayfanızın ilgi çekici kısmı tamamlandıktan sonra, kim olduğunuzu yansıtma vakti. Gün içerisinde en az bir defa paylaşım yapmaya özen gösterin. Akılda kalmak sosyal medya için zor bir durumdur.

Sürekli yenileşme, farklılığın olduğu instagram üzerinde aktif olmanız gerekir. Gelişmeleri takip ediyor ve gündemde kalıyor olmalısınız. Sadece kendi dünyanız değil çevrenizi ve yaşadığınız toplumu da göz önüne alarak iletişimde olduğunuz kitle ile bir ortak alan kurmanız gerekir. Paylaşımlarınızı sınırlamayın, olabildiğince hayatınızı yansıtın. Ya da yaptığınız işi, ne üzerine bir sayfanız varsa çerçeveyi genişletmeniz iyi olur. Paylaşımlarda bulunduğunuz video veya fotoğrafın kalitesine dikkat edin. Kaliteli bir görünüm daha çok özenli ve dikkat çekici görünür.

Instagram Beğeni Artırma Yolları

Daha çok kitleye sahip olmak isteyenlerin sosyal medya hesaplarında dikkat etmeleri gereken ipuçları vardır. Sosyal medyanın iletişimde ki gücü gün geçtikçe artmaktadır. Neredeyse her bireyin kendine ait bir sosyal medya hesabı vardır. Buradan sevdikleri, aile ve arkadaşları ile iletişime geçer. İnsanların hayatları hakkında ön görüşü ve fikri olur. Medya üzerinden haber ve magazin hakkında yeterli bilgiye ulaşır. Kullanılan tarza göre sosyal medyadan kazanç elde etmek zor değildir. Yalnızca bilgi edinmek değil, gelir kaynağına da çevrilebilir. Bunun için takipçi sayısının fazla olması gerekir. Takipçi sayısını artırmak için yapılması gerekenler şunlardır.

  • Gündemi Takip Edin

Sosyal medyada her haberin bir değeri olduğunu unutmayın. Yaşanılan anları sanal dünyaya taşımak gerekir. Günlük rutin hayatınızı, sorunlarınızı veya sevinçlerinizi paylaştığınız gibi ortak düşüncelere de değinmeniz gerekir. Gündemde yer alan sizi sevindiren, mutlu eden ya da rahatsız olduğunuz durumlarda görüşlerinizi bildirin. Sizinle aynı görüşe sahip takipçileriniz arasında sempati oluşacaktır. Aynı fikirde olmak ve düşüncelerin benzerlik göstermesi insanların birbirlerine yakınlaşmasını sağlamaktadır. İletişim kurmak ve ortak konularda konuşmak takipçi ile aranızda bağ oluşmasına yardımcı olur. Sadece kendi dünyanızdan bahsetmeniz bir süre sonra sizi soyutlaştıracaktır.

  • Hashtag Kullanın

Paylaşımlarınızın evrenselleşmesi ve daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı yöntemlerden biri de etiket yapmaktır. Fotoğraf altlarına açıklama kısımlarında bağlantılı etiketler yaparak o konuya özel aramalarda fotoğrafların sınırlandırılmasını sağlar. Konu ile bütünlük sağlayan fotoğraflar aranan özelliklere ve zevklere göre kişilere hitap eder. Bu durumda daha çok kişi sayfanızda etkileşim sağlar. Beğeni ve takipçi sayısının da bu şekilde artışı sağlanır.

  • Beğenilere Karşılık Verin

Empati kurmak ve güzel enerjiler vermek için beğendiğiniz hesaplara yorum ve beğeniler ile destek vermelisiniz. Sizin beğenilerinize karşılık geri dönüşlerin olacağını bilmelisiniz. Fark edilmenizi sağlayan bu durum ile yeni arkadaşlıklar ve takipçi kazanabilirsiniz. Yorum ve beğeniler ile keşfete çıkmanız artar. Ne kadar çok keşfete çıkarsanız bambaşka insanların sizi fark etmesine ve fotoğraflarınıza erişmesine yardımcı olursunuz.

  • Fotoğraflar Filtrelere Yer Verin

Paylaşımda bulunduğunuz fotoğraflarda etkileşimin daha çok artması için fotoğraflarda küçük dokunuşlar yapmayı deneyin. Filtre seçenekleri ile renkler ile oynayabilirsiniz. Daha dikkat çekici fotoğraflar beğenilerin artmasını sağlar.

Sayfanızda yer alan güzel fotoğrafların beğenilerini daha çok artırmak isterseniz, sayfamızın sunduğu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Instagram Beğeni Satın Al ve Instagram Yorum Satın Al hizmetlerimizden size uygun paketlere göz atabilir, hedef kitlenizi artırabilirsiniz. Daha çok kişiye ulaşarak beğenilerinizin artmasına ve mutluluğunuzun paylaşılmasını sağlayın.